Sezonu 2013 uzavřel ranč Patriot nejlépe jak to šlo

Sezonu 2013 uzavřel ranč Patriot nejlépe jak to šlo. V seriálu Royal Bavarian Cutters si ranč odnesl 2.nejcennější místa-Jiří Jíša s klisnou Peptos Stylish Lynx vyhrál třídu Open, Diana Jíšová s klisnou Meradas Talkin Money vyhrála třídu Non-pro. Vyhlášení probíhalo v německém  Theilenhofenu a jako vždy vše provázela velmi příjemná atmosféra.

Vyvrcholením celé sezony 2013 byla však největší show Evropy ve francouzském Lyonu, kde se ranči Patriot podařilo probojovat do finále z konkurence nejlepších koní Evropy a za účasti USA jak ve třídě Open, tak ve třídě Non Pro. Ve třídě Open startoval Jiří Jíša s klisnou Meradas Talkin Money a postoupil do nejlepší finálové dvanáctky koní. S klisnou Peptos Stylish Lynx mu finále uniklo o jediný bod.

Diana Jíšová postoupila ve třídě Non Pro s klisnou Meradas Talkin Money a tímto zajistila, že ranč Patriot měl jako jediný tu čest bojovat ve finále v obou třídách open i non pro.

Diana Jíšová vybojovala ve finále třídy Non Pro 3. místo. Jiří Jíša obsadil ve finále třídy Open 8.místo a přesto, že Meradas pociťovala po celém týdnu soutěžení jisté náznaky únavy, byli jsme s tímto výsledkem nadmíru spokojeni.

Český úspěch na Americaně

AjmJNFPNejvětší a nejprestižnější westernová show v Evropě Americana  se tento rok konala ve dnech od 25. Srpna – 1. Září v německém Augsburku. Z organizačně náročných důvodů probíhá jedenkrát za dva roky. Závodů se zúčastnila elita westernových jezdců z celé Evropy. Na tuto reprezentativní jezdeckou událost se vydali i čeští cuttingový jezdci, pan Jiří Jíša se svým koněm Peptos Stylish Lynx a jeho dcera Diana Jíšová (19) se svojí klisnou Meradas Talkin Money z Ranče Patriot u Českých Budějovic. Již v roce 2011 Diana Jíšová se svojí sedmiletou QH klisnou Meradas Talkin Money vyhrála ve třídě NCHA Masters Cutting Non-Pro All Agens a postoupila v prvním kole Americany European Cutting Championship Non-Pro Round z prvního místa do finále, kde skončila na pátém místě. Continue reading

Mercuria NCHA World Series of Cutting

foto 3Ve dnech 26-30.10 se v Lyonu ve Francii konal závod v cuttingu

Tato show se dozajista zapíše do podvědomí všech soutěžících, ale i diváků jako jedna z největších a nejlépe organizovaných koňských akcí pořádaných v Evropě. Při příjezdu každého již ohromila velikost a perfektnost tohoto areálu a musím dodat, že na takto velké závody moc takovýchto areálů v Evropě není. Francouzům je třeba dát velkou pochvalu co se týče organizace, zabezpečení závodníků, koní i diváků. Vše klapalo na sto procent. Starty ve všech halách probíhal skoro na minutu přesně.

Continue reading

Klinika s Denisem Pinim na Ranči Patriot

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERADenise Piniho znám delší dobu, ale teprve minulý rok na závodech ve francouzském Lyonu ve mně uzrála myšlenka s tímto talentovaným cuterrem uspořádat kliniku. Měl jsem k tomu několik důvodů, hlavní z nich byl aby Denis účastníkům vysvětlil, jak koně přimět k elegantní, ale zároveň přesné práci na dobytče. Datum kliniky bylo stanoveno na poslední víkend v dubnu, jak jsem předpokládal, na tuto kliniku se ihned po vypsání přihlásili zkušení cutteři České republiky. Klinika byla omezená pro deset jezdců, neboť kliniky s větším počtem účastníků nemají ten správný efekt. Continue reading

Ohlédnutí za historií Blat

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVyužijte příjemného posezení a výtečné kuchyně při zastávce na Vaší cestě v krásném a kliném koutu jižních Čech se všemi jeho nádherami i kuturním bohatstvím.
Plástovice – malá jihočeská obec, ležící jen malý kousek od zámku Hluboká, obklopená malebnými rybníky – Vás uvítá a poskytne každému tolik důležitý odpočinek a klid.
Asi málokdo ví, že zde, uprostřed rybníka se nalézá ostrov zvaný „tvrz“, nyní hřbitov. Tato tvrz pochází ze 13. století a kdybyste něco podobného hledali ve světě, pak vězte, že v Evropě jsou pouze dvě tyto pamětihodnosti. Continue reading

Středoevropský Pohár

V Polské Karpaczi se 23.9 až 25.9 konal Středoevropský pohár.

Za Českou republiku v cuttingovém tříčleném týmu závodila i Diana Jíšová na koni Peptos Stylish Lynx.V konkurenci týmů z Maďarska,Polska a Slovenska se náš cuttingový tým umístil na 1.místě.

Tatínek Jiří Jíša se v kategorii NCHA Non Pro umístil na 1.místě na koni A STYLISH COON .

Na závodech Mistrovství Polska a NCHA se české výpravě zadařilo

Dne 1.8 až 5.8 2012 se v Polsku ve Western City konaly závody Mistrovství Polska. Jako každý rok byla atmosféra tohoto závodu, kde se jely téměř všechny westernové disciplíny, velice příjemná, ale také velmi napínavá a to nejen pro jezdce, ale i pro diváky. Disciplína Cutting, která se jela ve dnech 4.-5.8., byla tento rok pro naše české jezdce velmi vydařená, obzvláště proranč Patriot, první závodní den ve třídě cutting NCHA Non-Pro obsadil třetí místo se 69 score český jezdec Jiří Jíša s klisnou Peptos Stylish Lynx, jako druhá se umístila dcera majitele Western City Jurka Pokoje, Magdalena Pokoj s koněm Saw Me Comin (score 70). Na prvním místě se umístila česká jezdkyně Diana Jíšová s koněm Meradas Talkin Money se 72 score. Continue reading